Gashi: Kurti të raportojë për gjendjen në veri dhe raportet me ShBA-në

Prishtinë | 02 Qer 2023 | 11:32 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi tha se LDK ka ftuar këtë seancë që kryeministri Albin Kurti të raportojë për gjendjen në veri të vendit, por edhe raportet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shteti ky sipas tij, u tregua i ashpër ndaj Kurtit dhe sanksionoi Kosovën përmes largimit të Kosovës nga ushtrimi i aleatëve të NATO’s, “Defender 2023”.

“Kryeministri të raportojë për gjendjen në veri dhe raportet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, tha Gashi.

Të ngjashme