Gjashtë të plagosurit nga shpërthimi në Lushnjë, janë në gjendje stabile

Prishtinë | 02 Mar 2024 | 16:37 | Nga Ekonomia Online

Gjashtë të plagosurit nga shpërthimi që ndodhi dje në Lushnjë, tashmë janë në gjende stabile shëndetësore.

Njëri nga ta, Ervis Sharka, ka dalë nga spitali rajonal i Lushnjës sot, dhe do të mjekohet në banesë, raporton Tvklan.al.

Nga shpërthimi i ndodhur pasditen e djeshme, humbën jetën babë e bir.

I shtruar te spital i Traumës në Tiranë, është deputeti socialist Bujar Çela, dhe një 42-vjeçar, të cilët i janë nënshtruar mbrëmë ndërhyrjeve kirurgjikale.

Të ngjashme