Gjobiten 533 persona për 24 orë, nuk respektuan masat anti-Covid

Prishtinë | 04 Tet 2020 | 10:58 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës për 24 orë ka gjobitur 533 persona të cilët nuk i kanë respektuar masat anti-Covid.

Masat anti-Covid të cilat janë vendosur nga Qeveria e Kosovës për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, nuk po respektohen nga të gjithë qytetarët e vendit.

Në 24 orët e fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar 533 gjoba, për personat që nuk i kanë respektuar masat anti-Covid.

Ligji për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19 është në fuqi nga 26 gushti.

Në bazë të këtij ligji, personat që nuk bartin maskën, si masë mbrojtëse nga koronavirusi, dënohen me 35 euro gjobë.

Të ngjashme