Ish-zëvendëspresidenti amerikan: Bush i shërbeu vendit tonë me integritet

Prishtinë | 01 Dhj 2018 | 10:09 | Nga Ekonomia Online

Ish-zëvendëspresidenti amerikan Al Gore ka thënë se George HW Bush “i shërbeu vendit tonë me integritet”, shkruan BBC.

“Unë do ta kujtoj për mirësinë e tij personale dhe për dashurinë e tij për këtë vend”.

“Ai ndërmori veprime për atë që besonte se ishte e drejtë, edhe kur nuk ishte e popullarizuar”.

George H.W. Bush vdiq dje në moshën 94-vjeçare.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme