Juventusi e dëshiron Koopmeiners

Prishtinë | 04 Kor 2024 | 13:34 | Nga Ekonomia Online

Juventusi ka njoftuar tashmë transferimin e Douglas Luiz dhe ka arritur një marrëveshje për Khephren Thuram, por raporte të shumta thonë se puna e Cristiano Giuntoli në mesfushë nuk ka përfunduar ende pasi Bianconerët po përgatitin një ofertë për Teun Koopmeiners.

Sipas Fabrizio Romano dhe La Gazzetta dello Sport, Juventusi së shpejti do të dërgojë një ofertë për të nënshkruar me yllin e Atalantës, Koopmeiners.

Mesfushori holandez shihet si pjesa e munguar për të kompletuar mesfushën pas nënshkrimeve të Douglas Luiz dhe Thuram. Si Romano, ashtu edhe Gazzetta thonë se nuk ka probleme për sa i përket kushteve personale.

Edicioni i shtypur i së enjtes i gazetës italiane në faqen dy thotë se Koopmeiners do të fitojë rreth 4 milionë euro plus bonuse nëse Juventusi arrin marrëveshje me Atalantën.

La Dea ka arritur një marrëveshje për Nicolò Zaniolo por vlerëson Koopmeiners në 60 milionë euro, sipas Gazzetta.

Gazeta italiane sportive shton se Juventusi duhet të shesë disa nga lojtarët e tij për të mbledhur para për ofertën e Koopmeiners.

Milik, Weston McKennie dhe Filip Kostic janë në treg dhe Zonja e Vjetër do të dëgjojë oferta për Matias Soulé dhe Dean Huijsen. Ky i fundit mund t’i ofrohet Atalantës për të ulur çmimin e kërkuar për Koopmeiners.

Të ngjashme