Kryeministri serb në Greqi, sonte takohet me Lajçakun

Prishtinë | 17 Qer 2024 | 13:25 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Serbisë, Millosh Vuçeviq, do të marrë pjesë në konferencën dyditore ndërkombëtare “Paqja dhe zhvillimi i qëndrueshëm”, që mbahet, më 17 dhe 18 qershor, në Athinë të Greqisë. 

Sipas raportimeve të mediave serbe, atje Vuçeviq më mbrëmje do të takohet me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi,  Miroslav Lajçak, transmeton Klankosova.

Shefi i ekzekutivit serb do të flasë në panelin “Perspektivat e anëtarësimit të Ballkanit Perëndimor dhe rëndësia e tyre për të ardhmen e Evropës. A jemi në një periudhë stagnimi apo ndërtimi të vrullit të ri?”

Të ngjashme