Kryetarja e kuvendit të Sllovenisë edhe sot në Kosovë, takohet me Gërvallën

Prishtinë | 02 Kor 2024 | 07:40 | Nga Ekonomia Online

Kryeparlamentarja e Sllovenisë, Urska Klakocar Zupancic, po qëndron edhe sot në Kosovë.

Ajo në ora 10:00 do të pritet në takim nga ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla.

“Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla Schëarz, pret në takim Kryeparlamentaren e Republikës së Sllovenisë,Urška Klakočar Zupančič. (Objekti i MPJD-së)”

Zupancic dje është takuar me kryetarin e kuvendit, Glauk Konjufca, dhe presidenten Osmani.

Të ngjashme