Kundërshtarët shkojnë sot t’ia urojnë postin kryetarit të Deçanit

Prishtinë | 24 Dhj 2017 | 09:55 | Nga
Është praktikë e rrallë në vend, kur humbësi i zgjedhjeve për kryetar komune uron kundër kandidatin.

Edhe më e rrallë është kur të gjitha ata që kanë humbur garën bëhen bashkë dhe i shkojnë në zyrë kryetarit të zgjedhur për ta uruar për detyrën që ka marrë.

Por kësaj tradite sot i dalin kundër, kandidatët për kryetarë nga komuna e Deçanit, të cilët kanë planifikuar që ta vizitojnë kryetarin Bashkim Ramosaj.

“Ish kandidati i Nisma për Kosovën për kryetar të Komunës së Deçanit Shkodran Imeraj, bashkë më ish kandidatë e tjetër për kryetar të Komunës së Deçanit, Mal Lokaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Zekë Sinanaj nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Blernad Kadrijaj nga Partia Demokratike e Kosovës, sot do të vizitojnë kryetarin e ri të Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj”, njofton Nisma e Deçanit.

“Kjo vizitë është vizitë urimi për kryetarin e ri të Komunës së Deçanit”, thuhet më tej në një postim në Facebook

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme