Kurti me guvernatorin e Izmirit bisedon për thellimin e lidhjeve ekonomike, kulturore dhe arsimore

Prishtinë | 04 Kor 2024 | 21:18 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e ka nisur vizitën e tij në Turqi, ku nesër do të takojë edhe diasporën që jetojnë në Izmir.

Fillimisht sot, ai e ka takuar guvernatorin Suleyman Elban.

Kurti dhe Elban, diskutuan rreth thellimit të lidhjeve ekonomike, kulturore dhe arsimore, dhe hulumtimin e mundësive të reja për bashkëpunim në sfera me interest të dyanshëm.

“Kryeministri Kurti shprehu falënderimin e Qeverisë së Kosovës për mbështetjen e vazhdueshme të Turqisë, dhe për mikpritjen e shtetit dhe popullit turk në secilën vizitë të tij”, thuhet në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit.

Kjo është vizita e tij e dytë në shtetin turk brenda pak kohësh.

Të ngjashme