Kurti për bisedën Kusari-Radojiçiq: S’e kam dëgjuar, ajo është një situatë e montuar

Prishtinë | 04 Qer 2024 | 14:27 | Nga Flutura Sogonjeva Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka quajtur situatë të montuar bisedën telefonike ndërmjet shefes së deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje me kryekriminelin serb, Milan Radojiqiç, raporton Ekonomia Online.

Kreu i ekzekutivit deklaroi se zëdhënësi i VV-së, Arlind Manxhuka, e “ka dhënë përgjigjen e saktë”, teksa vazhdon të insistojë se incizimi është pjesë e montuar.

“Unë vete nuk i kam dëgjuar, por qytetartë e dine se kush ka bashkëpunuar me Radojiçiqin edhe e kanë shumë të qarte pse Radojiçiq ka ikur tash dhe e dikur ishte në Kryeministri. Ajo është një situatë e montuar dhe Radojiçiq këtë muaj i bënë 9 muaj që ndodhet i lirë në Serbi”, u shpreh Kurti, teksa u pyet edhe nëse do të merren masa ndaj Kusari-Lilës.

“Po e kuptoj që po përpiqeni të dramatizoni me çdo kusht disa sekonda prej një bisede që nuk e di si është marr e ku është marr, si u pre e nga kush u organizua. Por edhe një herë unë jam kryetar i VV-së dhe Mimoza Kusari nuk është anëtare e VV-së. Edhe po të ishte anëtare e VV-së për këso gjerash ka komisione, nuk e ka VV-ja kryetarin diktator që merr vendime siç do të kishte dëshiruar ndokush”, u shpreh Kurti.

Të ngjashme