Kurti pret në takim ministrin gjerman

Prishtinë | 04 Tet 2023 | 17:26 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri i Ushqimit dhe Bujqësisë i Gjermanisë, Cem Ozdemir, është pritur në takim nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, raporton Ekonomia Online.

Takimi është zhvilluar pa praninë e medieve. Pas takimit, ministri i Bujqësisë, Faton Peci dhe Ozdemir kanë mbajtur konferencë për medie.

Gjatë ditës, Peci dhe Ozdemir kanë vizituar vreshtat në Rahovec; verarinë “Bodrumin e Vjetër”, dhe Kooperativën “Gratë e Krushës”, e udhëhequr nga Fahrije Hoti.

Të ngjashme