Maqedoni e Veriut, ndalohet një kosovar për kontrabandim të mallrave

Prishtinë | 04 Pri 2024 | 11:47 | Nga Ekonomia Online

Një kosovar është ndaluar në Straçin të Kratovës në Maqedoni të Veriut për kontrabandim të mallrave.

Në njoftimin e lëshuar nga Ministria e Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut thuhet se në veturën me targa të Kosovës që ishte duke e vozitur personi në fjalë janë gjetur dhe konfiskuar një sasi e madhe mallrash të ndryshëm akcizë, për të cilat nuk ka pasur asnjë dokumentacion dhe as të paguar taksa doganore.

Malli dhe vetura janë konfiskuar dhe i janë dorëzuar zyrtarëve policorë në Kumanovë për procedurë të mëtutjeshme. Pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj kosovarit do të ngrihet një kallëzim përkatës.

Të ngjashme