Meçi ndërmjet Ravil Fatullaew dhe Slavisa Simeunovic, nisë spektaklin e boksit në “BMW Park” në Munich

Munich | 20 Pri 2024 | 19:25 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Meçi ndërmjet Ravil Fatullaew dhe Slavisa Simeunovic, ka bërë që të nisë spektakli i boksit në “BMW Park” në Munich, raporton Ekonomia Online. 

Meçin e fitoi me Ravil Fatullaew me pikë maksimale nga gjyqtarët. 

Kujtojmë që sonte boksojnë edhe dy boksierë shqiptarë, Shefat Isufi dhe Jurgen Uldedaj.

Shefat Isufi do të rrahet me kundërshtarin e tij nga Letonia, Ralfs Vilcans.

Boksieri tjetër shqiptar që ndeshët sonte në Mynih të Gjermanisë është Jurgen Uldedaj, e që si kundërshtar do ta ketë, Damir Beljo me nacionalitet boshnjak. 

Burim Hazrolli, organizatori i këtij eventi të madh tha gjatë ditës së djeshme se pritet të ketë një numër të madh tifozësh dhe të gjithë boksierët janë të gatshëm për “luftë”.

Në mbrëmjen e sontme do të zhvillohen tetë meçe gjithsej.


Të ngjashme