Ministri Balla përgëzon policinë e Shqipërisë për operacionet e fundit

Prishtinë | 02 Qer 2024 | 14:42 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Brendshëm i Shqiprisë, Taulant Balla ka përgëzuar policinë e Shqipërisë për operacionet e fundit.

Ai ka thënë se rritja e besimit të qytetarëve tek Policia e Shtetit lidhet ngushtësisht me reagimin në kohë mbi ankesat apo thirrjet për ndihmë të qytetarëve.

“Rritja e besimit të qytetarëve tek Policia e Shtetit lidhet ngushtësisht me reagimin në kohë mbi ankesat apo thirrjet për ndihmë të qytetarëve, parandalimin e përshkallëzimit të konflikteve me armë zjarri, goditjen e armëmbajtjes pa leje dhe të kultivimit/shpërndarjes së lëndëve narkotike, etj. Përgëzime Policisë së Shtetit Durrës, Elbasan, Tiranë e Vlorë dhe Policisë Kufitare në Kakavije, Muriqan e Qafë Prush, për operacionet e fundit”, ka shkruar Balla në Facebook.

Të ngjashme