Mot me diell e vranësira të shpërndara në Kosovë gjatë javës së ardhshme

Prishtinë | 04 Sht 2022 | 14:52 | Nga Ekonomia Online

Në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot me diell e vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin mes 10-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet mes 23-30 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të premten parashihen vranësira të dendura të cilat gjatë pjesë së dytë të ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu.

“Kushtet biometeorologjike do të jenë relativisht të mira . Do të fryjë erë nga perëndimi dhe verilindja e lehtë deri mesatare”, thuhet nga Instituti.

Të ngjashme