Moti sot, i vranët dhe me intervale me diell

Prishtinë | 04 Qer 2024 | 07:38 | Nga Ekonomia Online

Mbi vendin tonë sot parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës kryesisht në rrafshin e Dukagjinit, parashihen të sjellin riga shiu

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet 11 deri në 14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25 deri në 28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-3m/s.

Të ngjashme