Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 20 gradë Celsius

Prishtinë | 04 Pri 2024 | 08:11 | Nga Ekonomia Online

Për të enjten parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, nuk përjashtohet mundësia për ndonjë reshje të izoluar në zona të caktuaram shkruan Meteo Kosova.

Era do fryjë drejtimesh të ndryshme por më dominues do të jetë nga veriperëndimi, me shpejtësi prej 15 deri në 37 kilometër në orë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej katër deri në shtatë gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 17 deri në 20 gradë Celsius.

Të ngjashme