Ndjekje si në filma, ushtria kap një anije me 3 ton kokainë

Prishtinë | 22 Shk 2022 | 11:12 | Nga Ekonomia Online

Ushtria meksikane kapi 3 ton kokainë në brigjet e Meksikës. Një sasi e madhe kokaine u kap me ndihmën e një helikopteri ushtarak i cili arriti të kapte anijen kontrabandë 68 milje detare nga Cabo San Lucas.

Sekuestrimi i fundit i madh i kokainës në Amerikën Qendrore dhe Jugore ishte në fillim të shkurtit kur marina kolumbiane sekuestroi një anije gjysmë zhytëse që përmbante katër ton kokainë. Oficerët kapën një nëndetëse 15 metra në rrugën e saj për në Amerikën Qendrore.

Autoritetet thonë se dërgesa kap vlerën e rreth 150 milionë dollarëve. Kjo është ngarkesa më e madhe e tillë e kapur nga Marina e Paqësorit në dy vitet e fundit. Shikoni pamjet e ndjekjes më poshtë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme