Nis takimi Kurti – Vuçiq

Prishtinë | 02 Maj 2023 | 18:28 | Nga Ekonomia Online

Ka nisur takimi në mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti, dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Në këtë takim, i cili po ndërmjetësohet nga i dërguari special i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak dhe shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrel, do të diskutohet për draft-statutin e Asociacionit.

Përveç draft-statutit, palët pritet të miratojnë Deklaratën për Personat e Zhdukur si pikë të parë të rendit të ditës.

LEXONI EDHE:

Të ngjashme