Një 45-vjeçare dyshohet se ka bërë vetëvrasje në Prizren

Prishtinë | 18 Qer 2024 | 09:13 | Nga Ekonomia Online

Një 45-vjeçare dyshohet se ka bërë vetëvrasje të martën në Prizren, njoftoi Policia e Kosovës.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi, ka thënë se rasti ka ndodhur rreth orës 06:50, e viktima Q.B. dyshohet se këtë e ka bërë me revole.

Patrullat policore thanë se i janë përgjigjur menjëherë rastit.

“Rreth orës 06:50, dyshohet se një grua është vetëvrarë me armë zjarri. Policia dhe njësitë relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes ku edhe është konstatuar vdekja e viktimës”, tha ai.

Bytyqi tha se viktima dyshohet se është e moshës rreth 45-vjecare dhe se rasti ka ndodhur në shtëpinë e saj.

Të ngjashme