Një grua në Klinë dyshohet se braktisi fëmijët, rasti po hetohet

Prishtinë | 04 Qer 2024 | 12:47 | Nga Ekonomia Online

Një grua në Klinë ka braktisur fëmijët e saj.

Rastin në Polici e ka raportuar ankuesi mashkull kosovar. Ai ka njoftuar se e dyshuara femër kosovare është larguar nga shtëpia dhe ka lënë fëmijët pa përkujdesje.

Lidhur me rastin po merret prokurori kompeten,

“Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se e dyshuara femër kosovare është larguar nga shtëpia dhe ka lënë fëmijët pa përkujdesje. Lidhur me rastin është kontaktuar prokurori kompetent me urdhër të të cilit janë iniciuar rastet si më lartë. Rasti është duke u hetuar”, njofton Policia e Kosovës në raportin 24 orësh.

Të ngjashme