Osmani uron 4 korrikun me një foto me Hovenierin: Aleanca mes SHBA dhe Kosovës vazhdon t’i mbijetojë kohës dhe sfidave

Prishtinë | 04 Kor 2024 | 11:44 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës në përvjetorin e 248 të shpalljes së Pavarësisë.

Ajo ka thënë se aleanca mes SHBA’ve dhe Kosovës vazhdon t’i mbijetojë kohës dhe sfidave.

Osmani ka shtuar se sot kujtohen “vlerat e idealet mbi të cilat ndërtuar Shtetet e Bashkuara dhe aleanca jonë e fuqishme”.

“Aleancë që vazhdon t’i mbijetojë kohës dhe sfidave! Sot, populli i Kosovës feston krahas popullit amerikan. Sot, kujtojmë vlerat e idealet mbi të cilat janë ndërtuar Shtetet e Bashkuara dhe aleanca jonë e fuqishme! Aleatëve tanë amerikanë: Gëzuar 4 Korriku! Happy Fourth of July!”

Të ngjashme