Osmani uron Italinë për Ditën e Republikës

Prishtinë | 02 Qer 2024 | 20:34 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar Italinë me rastin e Ditës së Republikës.

Përmes një postimi në rrjetin social, X, Osmani uroi presidentin, miqtë dhe aleatët në Itali.

Ndër tjerash, ajo bëri thirrje për vazhdim forcimi të partneritetit mes dy shteteve.

Gëzuar Ditën e Republikës Presidentit Mattarella, kryeministres Meloni dhe miqve dhe aleatëve tanë në Itali!  Le të vazhdojmë të forcojmë partneritetin tonë të gjatë, avancuar në vlerat tona të përbashkëta evropiane”, shkroi Osmani në X.

Të ngjashme