Parandaloni rënien e flokëve me maskën me birrë dhe banane

Prishtinë | 30 Gus 2023 | 21:25 | Nga

Nëse jeni një nga personat e pafat që vuajnë nga alopecia ose rënia e shumtë e flokëve, nuk duhet të shqetësoheni më.

Për ju që se dini është një recetë e jashtëzakonshme natyrale e cila parandalon rënien e flokëve dhe në të njejtën kohë mundëson rritjen e shpejtë të tyre.

Pjesa më e mirë e kësaj recete është se është krejt natyrale dhe pa preparate të ndryshme, dhe madje mund ta përgatisni në kushte shtëpie, transmeton Klan Kosova.

Çfarë ju duhet?

Gjysmë banana

Gjysmë filxhani birrë

1 të verdhe të vezës

1 lugë gjelle mjaltë

Si ta përgatisni?

Përzieni të gjithë përbërësit në një mikser. Vendoseni këë maskë në flokët tuaja, duke pasur më shumë vëmendje për pjesët ku keni më shumë rënie të flokëve dhe lëreni këtë maskë të qëndrojë për diasa orë. Mos u shqetësoni nëse lëkura e kokës suaj ju djeg – është një shenjë që maska po jep efektin e saj.

Vendoseni këtë maskë çdo ditë dhe shumë shpejt do të vëreni përmirësime të dukshme.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme