Plagosje me armë në Malësi të Madhe

Prishtinë | 18 Sht 2023 | 16:26 | Nga Ekonomia Online

Një plagosje me armë ka ndodhur në fshatin Vermosh të Malësisë së Madhe, ku një 30-vjeçar me iniciale M.P. është qëlluar me armë.

Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Qafa e Bardelecit”.

30-vjeçari ka marrë një plumb në dorë dhe nuk është në rrezik për jetën.

Policia ka identifikuar dhe arrestuar autorin e dyshuar, një 55-vjeçar me iniciale Gj.M.

Gjithashtu, 55-vjeçari Gj. M. ka dëmtuar automjetin e shtetasit D. Q. dhe e ka kanosur atë, pasi i ka ofruar ndihmë shtetasit të plagosur.

Në vijim të veprimeve, nisi procedimi në gjendje të lirë për bashkëshorten e shtetasit Gj. M., shtetasen E. M., pasi ka qenë prezente gjatë konfliktit dhe ka kanosur shtetasin D. Q.

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Të ngjashme