Policia e kategorizon si tentim vrasje sulmin ndaj vëllait të Rexhep Selimit

Prishtinë | 20 Jan 2018 | 13:49 | Nga

Policia e Kosovës e ka kategorizuar si tentim vrasje sulmin nda Islam Selimit, vëllait të deputetit të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Rexhep Selimi.

Në raportin 24 orësh, Policia e Kosovës jep pak detaje nga ngjarja që ndodhi në Komoran të Gllogocit mbrëmë rreth orës 20:00.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi që i njëjti ka qëlluar me armë zjarri viktimën mashkull shqiptar. Viktima është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor. Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë e cila dyshohet të jetë përdorur në këtë rast. Rasti është duke u hetuar nga njësitet policore”, thuhet në raportin 24 orësh.

Islam Selimi, vëllai i deputetit të Vetëvendosjes në Kuvend, Rexhep Selimi ka mbetur i plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Komoran të Drenasit, të premten në mbrëmje.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme