Abazi: Për pasuri dhe kundër lirisë Thaçi e Mustafa kanë bërë paktin e djallit

Prishtinë | 01 Qer 2020 | 21:53 | Nga Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri në detyrë Haki Abazi, ka vazhduar akuzat drejtë presidentit Hashim Thaçi dhe të parit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa se kanë bërë pakt për rrëzimin e Qeverisë Kurti dhe formimin e qeverisë së re.

Nëpërmjet një postimi të shkurtër në Facebook, Abazi thotë se Thaçi e Mustafa për pasuritë e tyre dhe kundër lirisë kanë bërë paktin e djallit.

“Është patriotike me dal kundër paktit Thaçi- Mustafa sepse pakti tyre është pakti i djallit, për interesat personale të tyre, për pasuritë e tyre dhe kundër lirisë, kundër Kosovës dhe kundër ardhmërisë së Kosovës” ka shkruar Abazi në Facebook.

Të ngjashme