Bekë Berisha kërkon nga deputetët të votojnë Projektligjin për rimëkëmbje ekonomike

Prishtinë | 19 Nën 2020 | 13:58 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Bekë Berisha ka pasur një kërkesë për deputetët në seancën e sotme, në të cilën po diskutohet për të pagjeturit

Ai iu ka kërkuar deputetëve të votojnë Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike .

“Kjo është një çështje e ndjeshme që po flasim sot, edhe pajtona  me gjitha që u thanë prej deputetëve edhe për kritika, mirëpo nuk janë të gjitha gjërat në dorën tonë, e dëgjova Uranin më herët tha, çka keni nevojë me iu ndihmë, për këto familjet e të pagjeturve dhe për të gjithë qytetarët, e kam një kërkesë për deputetë, me votuar Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, mundeni me votë me na ndihmuar. Është dimër dhe qytetarët kanë nevojë” ka thënë Berisha para deputetëve.

Të ngjashme