Hoxha sulmon Borellin: Nuk mundesh, edhe mundesh por pastaj nuk mundesh

Prishtinë | 21 Nën 2022 | 18:45 | Nga Ekonomia Online

Elvis Hoxha, ish-këshilltar i kryeministrit Kurti e ka sulmuar Shefin për Politike të Jashtme dhe Siguri, Joep Borrell për deklaratat e tij se “Kosova nuk kishte respekt në dialog”.

Hoxha i ka cituar për Borrellin fjalët që Kurti i kishte thënë për Agim Veliun.

Ti nuk mundesh, …edhe mundesh, por pastaj nuk mundesh”, ka shkruar Hoxha në Facebook.

“Kjo shprehje vlen për klane mafioze, për sekserë të ulët dhe përfaqësues të lartë, madje edhe për shtete gadishuj apo shtete gjenocidalë”, ka vazhduar ai. 

Të ngjashme