Ministri i Jashtëm i Italisë viziton Kosovën, mban fjalim para deputetëve

Prishtinë | 22 Qer 2021 | 07:30 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Luigi Di Maio, viziton Kosovën.

Ai do të zhvillojë takime me kryetarin e Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca dhe me ministren e Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla,

Ndërsa do të mbahet edhe një seancë e veçantë e Kuvendit.

Në seancë, deputetëve do t’i adresohet ministri italian, Luigi Di Maio.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme