Sveçla: Ka ashpërsim të retorikës nga Serbia, prania e Policisë nuk është provokim

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, tha se ka ashpërsim të retorikës nga autoritete serbe dhe për këtë është e nevojshme qëndrimi i Njësisë Speciale në pikat kufitare në veri, raporton Ekonomia Online. Këtë e tha gjatë një konference për medie me homologun e tij austriak, Karl Nehammer. Tutje, Sveçla ka thënë se qëndrimi … Vazhdoni me leximin e Sveçla: Ka ashpërsim të retorikës nga Serbia, prania e Policisë nuk është provokim