Pritja shtetërore dhe lamtumira për viktimat në aksidentin e autobusit në Bullgari, e pranishme edhe Vjosa Osmani

Prishtinë | 03 Dhj 2021 | 13:27 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, dhe Ministrja e Ekonomisë së Kosovës Rozeta Hajdari, kanë marrë pjesë në aeroportin e Shkupit në pritje të trupave të pajetë të viktimave nga aksidenti tragjik në Bullgari, shkruan EkonomiaOnline

Krahas liderëve shtetëror të Maqedonisë së veriut, aty ishin të pranishëm edhe përfaqësues të lartë politik nga Shqipëria, dhe kori diplimatik në Maqedoni të Veriut.

Nga Shqipëria ishte e pranishme kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Blendi Çuçi.

45 trupat e pajetë pritet që sot t’u dorëzohen familjarëve të tyre, derisa sot po ashtu pritet të bëhet edhe varrimi i tyre.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme