Sekretet që ju bëjnë të dukeni më e re

Prishtinë | 06 Kor 2024 | 15:07 | Nga Ekonomia Online

A mendoni se dukeni më e vjetër se sa ndjeheni?Atëherë, ka disa zgjidhje që kjo ndjenjë e juaja të largohet.

Nëse ju filloni t’i ndjekni disa hapa në vijim, të gjitha shoqet e juaja do të jenë xheloze dhe kurioze për ju.

Buzqeshni sa më shumë

Fotografët thonë se buzqeshja natyrale e njeriut, bënë që shumë persona në moshë të shtyer të duken më të rinjë.

Pos kësaj, ju duhet t’i kushtoni vëmendje edhe ushqimit tuaj, filloni sa më shpejtë të hani rrushë, ushqime të gjelbërta dhe përdoreni vajin e peshkut.

Padyshim që nuk duhet të mungoj edhe trajtimi ndaj fytyrës e trupit.

Përdoni maska natyrale dhe vishni rroba që të dukeni shik.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme