Barcelona insiston për Neymarin

Prishtinë | 03 Maj 2021 | 12:44 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta është i vendosur për ta transferuar sulmuesin brazilin Neymar pas përfundimit të këtij edicioni, ka shkruar sajti spanjoll “RAC 1” të hënën. Bëhet e ditur se Laporta me transferimin e Neymarit do ta bind Lionel Messin për të firmosur kontratën që i skadon këtë verë. Laporta tashmë ka nisur kontaktet me Paris Saint-Germainin për shërbimet e Neymarit dhe ka bërë gati një ofertë joshëse për ekipin francez.

Thuhet se Barcelona po ofron 130 milionë euro dëmshpërblim plus tre lojtarë për ta bindur Parisin në lirimin e Neymarit. Neymar ka kontratë me ekipin francez deri vitin tjetër por ende nuk ka dhënë sinjale se është i gatshëm ta vazhdojë atë. 29-vjeçari iu bashkua PSG-s në vitin 2017 nga Barcelona për 222 milionë euro. Neymar ka luajtur katër sezone për Barçën kurse këtë edicion ka shënuar 15 gola dhe ka bërë dhjetë asistime në 26 ndeshje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme