Klubi anglez ia mësyn Iscos

Prishtinë | 28 Sht 2021 | 15:10 | Nga Ekonomia Online

Klubi anglez synon ta përforcojë fazën ofanzive me futbollistët e Real Madridit

Evertoni po planifikon të përforcohet në afatin kalimtar të janarit.

Klubi anglez ia ka mësyrë La Ligas, më saktësisht kryeqytetit spanjoll.

Sipas mediumit “Defensa Central”, klubi nga Liverpooli e kërkon dyshen e Real Madridit, Isco dhe Luka Jovic.

Trajneri Rafa Benitez ka kërkuar përforcime në fazën ofanzive.

Dhe, spanjolli i do në “Goodison Park” dy lojtarët në fjalë, qoftë edhe në formë huazimi.

Isco ka hyrë në vitin e fundit të kontratës me Realit.

Kurse, Jovic është i lidhur me “Los Blancos” deri në vitin 2025.

Të ngjashme