Majlinda Kelmendi e fiton medaljen e dytë të artë në Abu Dhabi

Prishtinë | 24 Tet 2019 | 16:24 | Nga Ekonomia Online

Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e artë në grand slamin e Abu Dhabit, për herë të dytë në karrierë, pasi e mundi xhudisten italiane Odette Giuffrida në finalen e kategorisë deri 52 kilogramë të enjten.

Xhudistja kosovare e mposhti italianen pas një lufte të ashpër dhe dërrmuese në kohë shtesë, duke triumfuar me ippon në Emiratet e Bashkuara Arabe për herë të dytë në karrierë pas së artës më 2014.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme