Morata në radarin e skuadrës të madhe gjermane

Prishtinë | 18 Maj 2018 | 11:32 | Nga

Borussia Dortmund do të mundohet të nënshkruajë me Alvaro Morata nga Chelsea, pasi nuk ia doli ta blejë Michy Batshuayi.

Blutë janë duke shikuar mundësinë e shitjes të Morata, pasi edicioni i tij i parë nuk eci siç pritej, ndërsa Juventus monitoron situatën.

Në anën tjetër, suksesi i Batshuayi në Gjermani e ka bindur Chelsea ta kthejë atë në Londër dhe Dortmund i mbetet mundësia që të synojë blerjen e Morata.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme