Studentët bllokojnë anëtarët e Këshillit të Etikës dhe profesorin Krasniqi, kërkojnë përjashtimin e tij nga UP-ja

Prishtinë | 22 Pri 2024 | 13:01 | Nga Flutura Sogonjeva Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Lëvizja Feministe Studentore ka bllokuar anëtarët e Këshillit të Etikës dhe profesorin Xhevat Krasniqi, të cilët po kërkojnë përjashtimin e këtij të fundit nga Universiteti i Prishtinës. Krasniqi është akuzuar nga 27 studentë për ngacmim seksual, raporton Ekonomia Online.

Në seancën e pestë të Këshillit të Etikës, për herë të dytë i ftuar në dëshmi ishte vetë profesori Xhevat Krasniqi. Ai ka mohuar akuzat për ngacmim seksual.

Të ngjashme