Sulmohen dy policë në Obiliq, njëri pëson lëndime

Prishtinë | 04 Nën 2017 | 12:12 | Nga

Dy romë nga fshati Plementin i kanë sulmuar fizikisht dy zyrtarë policorë të cilët ishin në krye të detyrës.

Sipas raportit të Policisë,njëri nga zyrtarët policor ka pësuar lëndime të lehta trupore dhe i është ofruar trajtim mjekësor.

Të dyshuarit janë arrestuar dhe me vendim të prokurorit njëri është dërguar në mbajtje, ndërsa tjetri është liruar në procedurë të rregullt.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme