Temperatura deri 40 gradë në Shqipëri

Prishtinë | 03 Kor 2022 | 11:05 | Nga Ekonomia Online

Shqipëria mbetet nën dominimin e temperaturave të larta edhe këtë të diel.

Sipas MeteoAlb, kjo situatë meteorologjike do të vijojë deri në orët e vona të pasdites kur pritet kalim i vranësirave në zonat malore por nuk priten reshje.

Përqindja e lartë e lagështirës në ajër do të bëjë që i nxehti të ndjehet edhe më shumë.

Temperaturat e ajrit do të mbeten të larta si në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 40°C.

Të ngjashme