Tollovi në Kuvendin e Serbisë, përfaqësuesit e opozitës i sulen Vuçiqit

Prishtinë | 02 Shk 2023 | 14:25 | Nga Ekonomia Online

Në Kuvendin e Serbisë ka ardhur deri te një tollovi. Deputetët e opozitës shkuan në drejtim të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, raporton “Danas”.

Pasi kanë debatuar me zë të lartë, deputetët e të djathtës opozitare janë ngritur dhe janë drejtuar kah presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Gati erdhi te përplasja fizike. U ngritën në këmbë edhe deputetët e partisë në pushtet, dhe erdhi gati te konfrontimi.

Vuçiqi ka raportuar sot në Kuvendin e Serbisë për planin franko-gjerman.

Të ngjashme