UEFA e dënon Serbinë me 10 mijë euro për provokimet ndaj Kosovës si dhe 4 mijë e 500 euro të tjera

Prishtinë | 19 Qer 2024 | 23:37 | Nga Ekonomia Online

Shtëpia e futbollit europian, UEFA e ka dënuar Serbinë me një shumë prej 10 mijë eurosh.

Arsyeja e këtij dënimi është shpalosja e mesazheve provokative ndaj Kosovës në ndeshjen ndaj Anglisë në “EURO 2024”, të cilat nga UEFA u cilësuan si të papërshtatshme për një ngjarje sportive.

Edhe një dënim tjetër ka ardhë në adresë të Federatës së Futbollit të Serbisë, për shkak të hudhjeve të gjësendeve gjatë ndeshjes ndaj Anglisë.

Për këtë gjest të tifozëve të saj, Serbia është dënuar edhe me 4 mijë e 500 euro të tjera.

Të ngjashme