Vdes legjenda gjermane, Andreas Brehme

Prishtinë | 20 Shk 2024 | 11:08 | Nga Ekonomia Online

Legjenda gjermane, Andreas Brehme ka vdekur sot në moshën 63 vjeçare.

I ndjeri do të kujtohet për golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit të vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë.

Lexo Edhe:

Nuk sëmurem sepse pastroj enët e mia të gjakut. Shënoni recetën

Reagimi plotë habi i Konjufcës kur Kurti pyetet nga gazetarët për punën e …
Mbrojtësi i majtë po ashtu e kishte fituar Bundesligën me Kaiserslauternin dhe Bayern Munichun, plus titullin e Serie A me Interin.

Brehme kishte luajtur 86 herë për Gjermaninë, shkruan mediumi gjerman “Bild”.

Të ngjashme