Vuçiq: Nga Brukseli nuk presim asgjë të mirë

Prishtinë | 04 Pri 2024 | 11:20 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka komentuar takimin e sotëm në Bruksel mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij të Serbisë, Petar Petkoviq rreth çështjes së dinarit.

Ai tha se “nuk pret asgjë të mirë nga këto bisedime” dhe sipas tij “pala serbe është e përgatitur mirë për dialog”, raporton Tanjug.

“Nuk kemi asgjë për të fajësuar personalisht njerëzit që e zhvillojnë dialogun, por e gjithë kjo në Bruksel u shndërrua në një çështje për t’u përkulur para akteve kriminale të Albin Kurtit dhe që në fund të fundit ato nevojiten të legalizohen”, tha Vuçiq në seancën e Qeverisë së Serbisë.

Të ngjashme