Zbulohen emrat e pesë yjeve të Barcelonës që ndihen të keqtrajtuar nga Xavi

Prishtinë | 20 Maj 2024 | 20:36 | Nga Ekonomia Online

Situata sa shkon e bëhet më e sikletshme për Xavi Hernandez, pozicioni i të cilit si trajner i Barcelonës ka qenë gjithnjë e më i paqëndrueshëm në ditët e fundit.

Joan Laporta është i zemëruar me 44-vjeçarin për komentet që ai bëri në një konferencë të fundit për shtyp, dhe kjo mund të çojë në një shkarkim, pavarësisht se ai njoftoi vendimin e tij për të mos u larguar në fund të sezonit vetëm disa javë më parë.

Në 24-28 orët e fundit, raportimet nga mediat spanjolle kanë shpërthyer në lidhje me lojtarët që ndjehen të “keqtrajtuar” nga Xavi, dhe Mundo Deportivo tani ka zbuluar emrat e pesë lojtarëve që janë ankuar për këtë. I pari, çuditërisht, është Vitor Roque, e ardhmja e të cilit në klub nuk duket aspak e sigurt, vetëm katër muaj pasi ai erdhi nga Athletico Paranaense.

Robert Lewandowski është gjithashtu i pakënaqur me Xavin, veçanarisht për të bërë me zëvendësimin e tij rregullisht në fillim të ndeshjeve – ky ishte rasti kundër Almerias të enjten, dhe polaki dukej dukshëm i irrituar nga vendimi.

Raphinha është gjithashtu i mërzitur nga mungesa e tij e minutazhës, e cila përfshin qëndrimin në stol për ndeshjet dhe zëvendësimet, pavarësisht formës së tij mbresëlënëse të kohëve të fundit.

Joao Felix është gjithashtu i pakënaqur për trajtimin e tij nga trajneri i Barcelonës, i cili e ka startuar atë vetëm një në dy muajt e fundit (kundër Cadiz, një ndeshje në të cilën ai shënoi golin e vetëm). Lojtari i fundit është Ronald Araujo, i cili ka pasur mosmarrëveshje me Xavin në privatësi, edhe pse subjekti i tyre nuk dihet.

Të gjitha shenjat tregojnë se Xavi do të lirohet nga detyrat e tij në javët në vijim dhe bisedimet e përballjes mes tij dhe Laportës pritet të zhvillohen së shpejti. Kjo situatë e jashtëzakonshme në Barcelonë gjatë 72 orëve të fundit do të jetë ajo për t’u mbajtur në sy.

Të ngjashme