1 maji, dy protesta të paralajmëruara në Prishtinë

Prishtinë | 01 Maj 2022 | 08:57 | Nga Ekonomia Online

Ngjarjet kryesore të ditës së sotme.

Sot në Ditën e Punëtorëve do të mbahen dy protesta në sheshin e Prishtinës.

Ngjarjet e datës 1 maj 2022:

Federata e Pingponut zhvillon xhirot e fundit të Superligës për meshkuj dhe femra si dhe xhiro e fundit në Ligën e parë për meshkuj. sallën e pingpongut në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ora 10:00)

– Federata Sindikale e Punëtorëve të  Sektorin Privat te Kosovës, organizon  protestën për nder te 1 Majit ditës ndërkombëtare te punëtorëve. (Sheshi  Zahir Pajazitit, ora 11:00)

– Kolektivi Për Mendim dhe Veprim Feminist proteston nga Blloku Anti-Kapitalist, nën thirrjen: Punëtore e punëtorë të bashkuar kundër shtypjes. (Sheshi Zahir Pajaziti, ora 12:00)

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme