18 vjeçari që u ther me thikë në Prizren në gjendje të rëndë, arrestohet i dyshuari

Prishtinë | 02 Jan 2021 | 12:31 | Nga Ekonomia Online

Një 18-vjeçar është therur me thikë në Prizren si pasojë e një përleshje ndërmjet të rinjve të ndodhur dy ditë më parë.

Sipas mjekut kujdestar, gjendja e 18 vjeçarit është e rëndë por është jashtë rrezikut për jetë. Ndërsa, Policia njoftoi se personi i dyshuar që e theri me thikë 18-vjeçarin është arrestuar.

Viktima mashkull kosovar (i mitur), nga kalimtarët e rastit është dërguar në Spitalin e Prizrenit, pasi që njëjti kishte plagë të rënda trupore. Sipas mjekut, viktima është në gjendje të rëndë, mirëpo jashtë rrezikut për jetë. Njësia përkatës policore ka arrti të identifikojë dhe të arrestoj të dyshuarin mashkull kosovar (i mitur), i cili e kishte therur me thikë viktimën. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës. 

Të ngjashme