Abdixhiku e informon ambasadorin Szunyog për qëndrimet e LDK-së në dialog

Prishtinë | 22 Mar 2023 | 15:50 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka pritur sot në takim shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë, ambasadorin Tomas Szunyog.

Bëhet e ditur se gjatë takimit Abdixhiku e ka njoftuar ambasadorin për qëndrimet e LDK-së, mbi procesin e dialogut.

Teksa thuhet se ndër tjerash është diskutuar edhe për kontributin e LDK-së në procesin e Vettingut.

“Gjatë takimit kryetari Abdixhiku e njoftoi ambasadorin Szunyog për qëndrimet e LDK-së mbi procesin e dialogut. Në takim u diskutua dhe për reformën zgjedhore dhe konsensusin partiak në Kosovë për këtë çështje; për kontributin e çmueshëm të LDK-së në procesin e Vetingut si dhe për zhvillimet e tjera në Kuvendin e Kosovës”, thuhet në njoftim.

Tutje Abdixhiku falënderoj ambasadorin Szunyog për rolin mbështetës të Bashkimit Evropian ndaj Kosovës dhe reformave të ndryshme të ndërmarra në partneritet me asistencën e BE-së.

Të ngjashme