Afër 3 mijë raste aktive me coronavirus në Kosovë

Prishtinë | 13 Jan 2022 | 08:49 | Nga Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 2,992 raste.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.284, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 2,992 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.189 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.701.091 doza të vaksinës.

Deri më sot 792.605 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 22.871 doza përforcuese dhe 2.127 doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme