Agim Aliu ndan dekorata në 150 vjetorin e themelimit të Ferizajt

Prishtinë | 10 Dhj 2023 | 16:09 | Nga Ekonomia Online

Agim Aliu, Kryetar i Komunës së Ferizajt në 150 vjetorin e themelimit të Ferizajt, ndau dekoratën “NDERI I QYTETIT”, për HAZIR REKA.


Këtë e bëri të ditur përmes faqës personale në Facebook.


Me syrin e tij fotografik, bëri që të përjetësohen ngjarje të shumta e të veçanta të historisë së re të Kosovës e të flas zëshëm me gjuhën e fotografisë në botë, duke i lënë brezave dhe historisë punën e tij si trashëgimi të çmuar e shembull i jashtëzakonshëm i përkushtimit profesional, tha Aliu.

Të ngjashme